Jak používat fén na vlasy jako profesionál

Co budete potřebovat?
V závislosti na struktuře vašich vlasů a konečném vzhledu, kterého chcete dosáhnout, může být fén na vlasy ten správný nástroj pro styling. Můžete vypadat jako ze salónu každý den, pokud se rozhodnete investovat do profesionálního fénu, kvalitní péče o vlasy a naučíte se několik jednoduchých triků, jak s tím vším zacházet. Co tedy budete přesně potřebovat? Fén na vlasy (ideálně i s příslušenstvím – difuzér apod.), šampon a kondicionér podle typu vašich vlasů, hřeben, pinety, skřipce nebo clipsy, stylingové přípravky podle druhu účesu a typu vlasů.

Fénování vlasů
Vyberte si kvalitní fén na vlasy. Fén s příslušenstvím je ideální, protože můžete používat celou řadu nástrojů pro různý vlasový styling. Záleží vždy na tom, co konkrétního se svojí hřívou budete provádět. Profesionální iontové nebo keramické fény na vlasy využívají technologie, které pomáhají obnovit lesk a ochranu vlasů. Iontové fény na vlasy jsou ideální pro ty, kteří mají problém s krepatěním vlasů. Fén s různými možnostmi nastavením vám pomůže dosáhnout optimálních výsledků.

Kvalita se pozná
Používejte kvalitní výrobky. Profesionální vlasová kosmetika vám pomůže udržet vlasy krásné a zdravé. I ten nejlepší fén na světě vám totiž nepomůže, pokud budou vaše vlasy v dezolátním stavu. Základem jsou zdravé vlasy, kterých dosáhnete používáním kvalitních přípravků. Základem je samozřejmě šampon a kondicionér, které pomáhají chránit vlasy. Vybírejte si vždy přípravky pro váš typ vlasů. Pokud ho nevíte, nechte si doporučit přípravek od svého kadeřníka či kadeřnice. Speciální stylingové přípravky pro ochranu vlasů před teplem mohou navíc pomoci chránit vlasy před častým působením vysokých teplot.
 

Tipy jak používat fén na vlasy
Fénujte vlasy v místnosti s nízkou vlhkostí. Úpravě vlasů se zpravidla věnujeme v koupelně, což je pochopitelné vzhledem k tomu, že je to místo, kde máme všechny přípravky i fén po ruce. Ovšem pokud se pokusíte vysušit vlasy ve vlhké koupelně, například ihned po koupeli, může docházet k vlnění vlasů. Ujistěte se, že jste místnost dostatečně vyvětrali.
 

Tip č. 1 – nejdříve sušte a pak fénujte
Všimněte si, že kadeřníci vždy nejprve vlasy vysuší, aby snížili vlhkost a teprve pak se pouští do stylingu. Fénování je mnohem efektivnější, když fénujete vlasy po menších pramenech. Zde pomohou clipsy a skřipce, které přidrží vlasy nahoře, zatímco se staráte o dolní vlasy. Až bude pramen zcela suchý a rovný, můžete odepnout část dalších vlasů.
 

Tip č. 2 – kulatý kartáč
Kulatý kartáč s velkým objemem je nutný nástroj chcete-li vlasy pomocí fénu narovnat. Také díky němu dostanou vlasy náležitý objem. Nabírejte menší množství vlasů a čeště je směrem od hlavy. Zároveň je fénujte.
 

Tip č. 3 – difuzér
Bez difuzéru se neobejdou ženy s vlnitými vlasy. Ideální je hodit vlasy před sebe a fénovat je v předklonu. Do difuzéru nabírat množství vlasů a přitisknout k hlavě. Vlasy se nekrkatí a mnohem lépe drží svůj tvar. Zvětší i svůj objem.