Co o vás vaše barva vlasů vypovídá?

barvy na vlasy

Barva na vlasy není jen možnost jak si změnit image a styl a to poměrně rychle i zásadně. Pro mnoho žen, je to také způsob jak se vyjádřit.

Červené odstíny


Zrzky jsou vnímány jako divoké, umíněn, ale zároveň svůdné ženy. Už sama červená barva naznačuje horkokrevnost popřípadě vznětlivost, ale také přitažlivost. Často mají zrzky vlasy vlnité a pleť pihovatou. Rudé vlasy jsou v podstatě vzácné. Jen zhruba 2 – 5 % populace se rodí s přirozeně rudými vlasy. I proto na sebe každá zrzka všude upozorní.


Jak se o ně starat


Je pravdou, že červené odstíny se do vlasů vstřebávají nejobtížnější a jejich výběr není jednoduchý. Ideální je, nechat si poradit odborníkem. Používat byste měly šampony na barvené vlasy a určitě také kondicionér a alespoň jednou týdně vlasový zábal nebo masku. Vlasy budou po této péči lesklé a hebké a barva vám vydrží déle.


Černé odstíny


Černá barva toho na nás prozrazuje více než bychom čekaly nebo chtěly. Například u žen s černými vlasy jdou mnohem lépe vidět všechny nedokonalosti pleti. Je to především velkým kontrastem barev. Černá barva na vlasy jinak působí tajemně, těžce, ale také exoticky. Velmi světlá pokožka s černými vlasy vytváří dojem „sněhové královny“.


Jak se o ně starat


Vzhledem k tomu, že černé vlasy mohou vypadat poněkud obyčejně, je u nich nutný pořádný lesk. Ten zajistíte používáním vhodné vlasové kosmetiky.


Blond


Blond vlasy a blondýnky jsou často stereotypně spojovány se symbolem krásy, ale na druhou stranu také podceňovány. Blond vlasy vyžadují sebevědomou nositelku. Lákají pozornost okolí už proto, že často tvoří kontrast s oblečením.


Jak se o ně starat


Blonďatých odstínů je mnoho, ale všechny blonďaté vlasy vyžadují speciální péči. Ideální je používat šampony pro blond vlasy. Krásné blond vlasy je mnohdy náročné udržet, protože jsou náchylné na mnoho faktorů a mají tendenci svoji barvu působením vnějších vlivů měnit.


Hnědé odstíny


Brunetky jsou vnímány jako zodpovědné „hodné holky“. Ne vždy tomu tak samozřejmě, jako u všech barev, je. Často ovšem k obarvení jeden tón nestačí. Ideální je kombinovat více tónů, aby výsledná barva byla přirozená.


Jak o ně pečovat


Nepřítelem brunet je sluníčko, které barvu vyšisovává. V létě je vhodné používat vlasovou kosmetiku pro ochranu proti sluníčku. Vybrat si můžete například ze sekce: ochrana vlasů proti slunci. Nezapomínejte ani na pravidelné používání kondicionéru podle typu vašich vlasů. Veškeré produkty najdete na www.a-vlasy.cz.